Estetik Dolgular


ESTETİK DOLGULAR

Dişlerdeki çürük, kırıktan dolayı olan madde kaybı diş ile uyumlu materyal ile doldurulur.

Sadece çürük için değil iyi bir gülüş ve estetik için de diş hekimlerine gidilmektedir. Kusursuz bir gülüş için en fazla ilgi gören malzemelerden biri de estetik dolgulardır.

Estetik dolgu hem ön hem arka dişlerde kullanılmaktadır. Tedavi görsel ve fonksiyonel olarak tatmin etmelidir. Şekil ve renk olarak doğal diş formunda olmalı ve dolgu dişten ayırt edilmemelidir.

Estetik dolgu malzemesi olarak kompozit kullanılır. Dolgunun ömrü ağız bakımıyla ilişkilidir.

Estetik Dolgular Gebze

İnley-onley


Laboratuar ortamında hazırlanan hem estetik hem dayanıklı porselen dolgulardır.

Dolgu yapılabilecek yeterli diş dokusu yoktur veya kaplanacak kadar zarar görmemiş dişlere uygulanan estetik tedavi yöntemidir.

Estetiktir, uzun ömürlüdür, kalan sağlam diş dokusunu korur, yeni çürük oluşma ihtimali minimumdur ve arayüzdeki uyumu çok iyidir.

Inley Onley Gebze

Eğer yan dişlerle temas olmazsa yediğimiz gıdalar orda birikerek dişe ve dişetine zarar verebilir. İnley ve onleyler yan dişlerle temas sağlar.

İnley ve onleyler dolguya göre aşınmalara ve çiğneme kuvvetine karşı dayanıklıdır.

Bonding Uygulamaları


Çürük, kırık, renklenmiş dişlerin onarılması ; dişlerin rengini, seklini, boyutunu ve kusurlarını tedavi etmektir. Koruyucu diş hekimliğinde en fazla tercih edilen işlemdir.

Her yaş grubuna uygulanabilirler. Görünüm ve gülüşü güzelleştiren estetik dişler oluşmasını sağlar. Doğal bir görünüm sağlar.

Kullanılan malzemeler diş yüzeyine tutturularak renk ve şekil bozukluklarının giderilmesini sağlar.

Bonding, kompozit dolgularda kullanılır. En az miktarda diş kaybıyla işlem gerçekleştirilir.

Doğal dişlerin etkilendiği oranda renk değiştirebilir. Bu uygulamadan sonra sert şeyler tüketilmekten kaçınılmalı, bakım ve temizliğe dikkat edilmelidir.

Bonding Uygulamaları Gebze