BLEACHING DİŞ BEYAZLATMA


BLEACHİNG DİŞ BEYAZLATMA

Etkileyici bir gülümsemenin anahtarı pırıl pırıl ve bembeyaz dişlerdir.Diş beyazlatma; çeşitli nedenlerle renk değiştirmiş ve sararmış dişlerin rengini; kişiye özel birkaç ton açmak için uygulanan kozmetik bir çözümdür. Dişlerin dış kısımlarında bulunan renklenmeler, bazı özel fırça ve ultrasonik aletlerle temizlenebiliyor.Dişlerin iç yapısını etkileyen veya dişlerde doğuştan var olan renklenmeler ise ancak beyazlatma uygulamasıyla giderilebiliyor.

Gün içinde tüketilen yiyecek ve içeçeklerdeki renklendirici maddeler,diş yüzeylerine kolaylıkla tutunabiliyor ve zamanla dişlerde benzer bir renklenme oluşuyor.Diş renklenmelerin en önemli nedeni çay,kahve,kola gibi içeceklerin tüketilmesi ve sigara kullanımıdır.Dişlerin büyümesi ve oluşumu süresinde kullanılan antibiyotik ilaçlar yahut maddeler veya çok florit kullanımı da dişlerde renklenmelere sebep olabilmektedir.

Diş kliniklerinde veya hekim kontrolünde olmak şartıyla, kişinin kendisinin kolaylıkla evde uygulayabileceği diş beyazlatma yöntemleriyle dişler 2 – 5 ton açılarak, tatmin edici bir beyazlatma elde ediliyor. Kişiye göre en uygun olan beyazlatma yöntemini ve uygulama süresini ancak bir diş hekimi belirleyebilir. Bu nedenle beyazlatma işlemi bir diş hekimi kontrolünde uygulandığı takdirde son derece güvenlidir.

Bütün beyazlatma jelleri az çok hassasiyete sebep olabilir.Hassasiyet durumunda, diş hekiminizin uygulayacağı florür ve size önereceği diş macunu veya kremleri bu diş hassasiyetini azaltacaktır.

Diş beyazlatma esnasında ve sonrasındaki 2 hafta dikkat etmeniz gereken en önemli ayrıntı başta çay,kahve,sigara olmak üzere renklendirici içeren gıda maddelerinden uzak durmaktır.Beyazlatma işleminden alınan sonuç, kişinin diş yapısına bağlı olarak değişir ve yaklaşık 6 ay-2 yıl arasında sabit kalır.